DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek".

Alberta Einsteina

Dzień Postaci z Bajek to międzynarodowe święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a – twórcy bajek. W naszej szkole dzień ten, świętowaliśmy 7 listopada. Szkolny korytarz opanowały kolorowe postacie z bajek i filmów animowanych. Można było spotkać wiedźmy, wróżki, księżniczki, Pikachu, Myszki Miki, Elsę, Czerwonego Kapturka, Pocahontas i wielu innych bohaterów z literatury dziecięcej. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach oraz rysowały bądź kolorowały swoich ulubieńców, rozwiązywały bajkowe zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. W plebiscycie na ulubioną bajkę, dzieci wytypowały: ,,Czerwonego Kapturka” i ,,Kopciuszka”. Bajkowi bohaterowie od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą i wzruszają. Ten dzień to dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, zdobywania wiedzy na różne tematy oraz nauki tolerancji.

Beata Nawrocka

Data dodania: 2023-11-08 20:59:54