DZIEŃ KOTA

Międzynarodowy Dzień Kota święto naszych milusińskich obchodzone jest 17 lutego.

Należy przypomnieć, że człowiek udomowił wąsatego czworonoga prawie dziesięć tysięcy lat temu, ale dopiero 1990 roku we Włoszech koty doczekały się swojego międzynarodowego święta, a w 2006 roku zaakceptowane zostało także w Polsce. W związku z obchodami, tego dnia w naszej szkole dzieci przyszły ubrane i umalowane na wzór swojego puchatego pupila.

W tym dniu panowała w szkole radosna atmosfera. Dzieci mogły wcielić się w kocie postacie. Panie ze świetlicy wykazały się kreatywnością i zdolnościami artystycznymi, malując na twarzach dzieci kocie mordki. Dzień wypełniony był atrakcjami. Dzieci śpiewały kocie piosenki, tańczyły kocie tańce, malowały piękne kociaczki.

Data dodania: 2024-02-17 16:27:19
Data edycji: 2024-02-17 16:28:58