DOBRY WYSTĘP NASZYCH NAJMŁODSZYCH SZACHISTÓW

DOBRY  WYSTĘP  NASZYCH  NAJMŁODSZYCH  SZACHISTÓW

Dobrze spisali się nasi szachiści, reprezentujący SKOCZEK i naszą szkółkę szachową SP3 w Mistrzostwach Klubu UKSz SKOCZEK do lat 10 (CHDK; 17.02.2024r.)

Nasi waleczni uczniowie to: Aron Knyziak - 4 miejsce i 5 punktów, Wojcieszek Wiktor i Wojcieszek Filip, Janek Kosior, Tymon Mikina, Kuba Żabski, Mateusz Tykwa i Wojtek Drożdżyński.

Brawa dla wsystkich naszych uczniów a szczególnie  dla debiutantów,  Arona Knyziaka, Wiktora i Filipa Wojcieszków

na zdjęciu

od lewej Janek i Aron

Zacytuję tu relację z turnieju prezesa UKSz Skoczek pana Andrzeja Kowalika:

"Martyna Sakwa wygrywa Mistrzostwa Klubu UKS Skoczek do lat 10?

W dniu 17.02.2024 rozegraliśmy turniej w którym zagrali gracze UKS Skoczek, Akademii Skoczka oraz Przedszkola Ancymonek. Ku naszej wielkiej radości na starcie zawodów stanęło aż 19 zawodników. Po 7 zaciętych rundach turniej wygrała jedna z faworytek - tegoroczna uczestniczka Mistrzostw Polski w szachach klasycznych - Martyna Sakwa, zdobywając 6 punktów. Drugie miejsce z 6 punktami zajął brat Martyny - Julian Sakwa, a trzeci był Maurycy Gniadek - oni również będą grali na Mistrzostwach Polski. 4 miejsce niepodziewanie zajął podopieczny Pana Grzegorza Winiarskiego z SP 3 Choszczno Aron Knyziak, prezentując bardzo duże umiejętności szachowe. 5 miejsce zajął Mateusz Kukwa, 6 - Tymon Furs. Tymon długo prowadził w turnieju, ale jak to w sporcie bywa, zdarzyły mu się pechowe przegrane. 7 był Wojciech Drożdżyński, 8 - Jan Kosior, 9 - Kuba Telej a 10 - Wiktor Wojcieszek.
Kolejne miejsca zajęli - Filip Wojcieszek, Tymon Mikina, Mikołaj Markiewicz, Kuba Żabski, Zofia Bodnar, Oliwier Mosiądz, Jakub Pacak, Bartosz Telej i Hanna Sakwa.
Turniej przebiegał w super atmosferze, a na koniec na dzieci czekały wspaniałe nagrody. Ufundowała je i wręczała Pani Agnieszka Błoch - właścicielka Przedszkola Ancymonek. Najlepszą zawodniczka z Ancymonka została Zofia Bodnar. Nagrodę specjalną otrzymała najmłodsza zawodniczka turnieju Hanna Sakwa. Hania ma dopiero 5 lat a już teraz potrafi dobrze grać w szachy. To wielka nadzieja naszego klubu na kolejne sukcesy.
Dziękuję Kamilowi Kalicie za sprawne sędziowanie turnieju, Krzysztofowi Dłużyńskiemu, Andrzejowi Gniadkowi, Radosławowi Badsungowi, Arturowi Drożdżyńskiemu, Justynie Regule za wsparcie w organizacji turnieju, Grzegorzowi Winiarskiemu za super współpracę i pomoc w odnajdywaniu szachowych talentów oraz super mzdjęcia. Dziękuję wszystkim rodzicom za wspieranie dzieci, a dzieciom - za wspaniałą grę i pełen emocji turniej. A najbardziej dziękuję Pani Agnieszce Błoch za super nagrody, dzięki którym każde dziecko kończyło nasz turniej uśmiechnięte" ?

opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2024-02-18 17:40:13