BEZPIECZNE WAKACJE

W ramach przygotowań do wakacji w SP 3 odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Celem spotkań było zwiększenie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Strażacy omówili zasady bezpiecznego zachowania się w górach, nad wodą i w pobliżu jezior, rzek, morza. Przypomnieli również o numerach alarmowych. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w domu i na podwórku. Zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi, korzystaniem z internetu i zabawą w niebezpiecznych miejscach. Przypomnieli również o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczynią się do bezpiecznego spędzenia wakacji przez wszystkich naszych uczniów.

Pamiętajmy!

• Podczas wakacji zawsze kierujmy się zdrowym rozsądkiem i ostrożnością.

• W razie potrzeby nie wahajmy się prosić o pomoc dorosłych.

• W sytuacjach zagrożenia dzwońmy pod numer alarmowy: 112.

Natalia Strzelecka

Data dodania: 2024-06-11 21:36:57