BAŚNIOWE KOŁO FORTUNY

4 czerwca w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs znajomości baśni Andersena pn. "Baśniowe Koło Fortuny". W nasze progi zawitały drużyny ze Szkół Podstawowych z Zamęcina, Korytowa, Suliszewa oraz Lubiany. Prowadzący konkurs uczniowie klas starszych: Oliwia Domańska kl. V c, Oliwia Sadowska kl. IV e oraz Jeremi Szewczyk kl. V b jako pan Andersen, wprowadzili nas w baśniowy nastrój ubierając bajkowe stroje. Po pierwszej rundzie, w chwili przerwy, czas umilili nam Bartosz Szatkowski kl. IV a oraz Kacper Trot kl. V d, grając na akordeonach. Kacper wykonał utwory: "Kukułeczka" i "Jechał kozak", natomiast Bartek utwory: "Walc Amelii" oraz "Dwie zorze".

Rywalizacja była bardzo zacięta, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat baśni, po dwóch rundach konieczna była dogrywka o drugie miejsce. Tutaj wykazał się pan Andersen, zadając drużynom arcytrudne pytania.

Jury w składzie: p. Alicja Prawica, p. Irena Kozłowska i p. Anna Stetkiewicz wyłoniło zwycięzców: DZIELNYCH OŁOWIANYCH ŻOŁNIERZY z SP Lubiana w składzie: Iga Sobieraj, Małgorzata Grabowicz i Nikodem Rajczyk, II miejsce zajęły CALINECZKI z SP Nr 3: Zuzanna Sawicka kl. II c, Gabriela Garbiak kl. III a i Hanna Walczyna kl. IV e, III miejsce KSIĘŻNICZKI NA ZIARNKACH GROCHU z SP Korytowo w składzie: Hanna Jakszuk, Julia Żabicka i Oliwia Krajewska. SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!!

DZIKIE ŁABĘDZIE - SP Suliszewo reprezentowali: Nikoletta Goliszek, Elżbieta Nikorowicz i Emilia Grucel.

SŁOWIKI - SP Zamęcin reprezentowali: Mateusz Chaj, Ignacy Nowakowski i Antoni Kmita.

W trakcie przerwy uczestnicy mogli skosztować słodkości w postaci rogalików przygotowanych przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Dyplomy i nagrody wręczały: p. Dyrektor Ewa Klińska, p. Alicja Prawica, p. Irena Kozłowska oraz p. Anna Stetkiewicz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy na temat baśni H. Ch. Andersena i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorzy: p. Elżbieta Klepczarek, p. Sylwia Suchecka, p. Agnieszka Szewczyk i p. Beata Jóźwiak.

Data dodania: 2019-06-04 18:45:43
Data edycji: 2019-06-05 20:50:55