Reset
Reset

BARTEK SZATKOWSKI PIERWSZY W TURNIEJU SZACHOWYM

BARTEK SZATKOWSKI PIERWSZY  W  TURNIEJU  SZACHOWYM

Doskonale spisał się Bartosz Szatkowski w Otwartych Mistrzostwach Juniorów do lat 14 w szachach szybkich - turniej o kategorie szachowe (CHDK; 27.05.2023r.)

Bartek (klasa VIII A) zajął pierwsze miejsce, otrzymał statuetkę, nagrodę rzeczową i pamiątkowy medal.

Na pochwałę zasługuje również Antoni Izotow (klasa VI C), który zajął 9 miejsce i od razu zdobył kategorię IV (przeskoczył kategorię V). Również podwyższył kategorię z V na IV Nikodem Pocheć (kl. VIII A). Chlopcy otrzymali odpowiednie certyfikaty.

Dzielnie walczyli pozostali nasi uczniowie reprezentujący UKSz Skoczek i "Trójkę": Jakub Przymuszała, Amelia Kalita, Antek Borek, Mateusz Kukwa, Filip Brazewicz, Wojtek Drożdżyński.

Grało 24 szachistów ze Szczecina, Gryfina, Stargardu, Strzelec Krajeńskich, Barlinka, Goleniowa i Choszczna.

Więcej pracy umysłowej miał Wojtek Kowalik, który grał w silnie obsadzonym turnieju głównym (Mistrzostwa Choszczna w Szachach Szybkich - OPEN).