Reset
Reset

BARTEK DRUGI W PRESTIŻOWYM TURIEJU SZACHOWYM W CHOSZCZNIE

BARTEK  DRUGI  W  PRESTIŻOWYM  TURIEJU SZACHOWYM W  CHOSZCZNIE

Bartosz Kowalik, nasz absolwent (obecnie uczeń 3 klasy 5 LO w Szczecinie) reprezentujący  klub "Husaria Biesiekierz" zajął drugie miejsce w Szachowym Turnieju Kolowym a celem Bartka było zdobycie NORMY  NA  KANDYDATA. Wierzymy, że wkrótce normę zdobędzie.

Zawody były rozgrywane przez pełne dwa weekendy w CHDK, od dnia 28 sierpnia 2021 r. , na dystansie 9 rund z czasem do namysłu 60 minut dla każdego zawodnika.

O Bartku napisał jego były szkoleniowiec UKSz Skoczek, pan Krzysztof Dłużyński.

Poniżej zamieszczam (G. Winiarski) fragment jego notatki z Facebooka.

"...Drugie miejsce po skutecznym finiszu zajął wychowanek Akademii SKOCZKA – Bartosz Kowalik, reprezentujący klub HUSARIA . Bartek po świetnym niedawnym występie w Polanicy „poczuł krew” i chciał w następnym turnieju uzyskać normę na kandydata. Na razie to ambitne zadanie było trudne, czy wręcz niemożliwe do wykonania. Pocieszające jest to, że w gronie silnych zawodników czuje się jak „ryba w wodzie” i na pewno ten turniej ustabilizował jego silną pozycję..."

Pochwały należą się także drugiemu, młodszemu naszemu absolwentowi (obecnie licealista),  Kamilowi Kalicie, który zdobył szóste miejsce w turnieju.