APEL Z OKAZJI 233 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Adresatami tej akademii byli uczniowie klas 4 – 8.

W trakcie występu o najważniejszych okolicznościach powstania pierwszej polskiej konstytucji przypomnieli widzom konferansjerzy. W tę ważną rolę brawurowo wcielili się Hanna Rynkiewicz, Kamil Borek i Kacper Raczewski. Z kolei recytatorzy przedstawili głosową interpretację znanych wierszy, m. in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Adama Mickiewicza i Juliana Tuwima. Na skrzydłach patriotycznej poezji unieśli publiczność Nela Kropidłowska, Jagoda Lisiak, Weronika Maksymek, Zuzanna Szymoniak, Natalia Sałapata, Szymon Budzyński, Juliusz Kuliński, Maciej Niewinczany, Maciej Suszek i Wiktor Turbaczewski.

Oprócz wymienionych powyżej uczniów z klasy 7b program akademii niewątpliwie uświetnił występ chóru szkolnego w składzie: Hanna Borek (4b), Julia Krycka (7a), Weronika Maksymek (7b), Laura Sokołowska (7b), Gabriela Szwechłowicz (6a), Zuzanna Szymoniak (7b), Lilianna Tałałaj (5b). Dziewczęta zaśpiewały następujące utwory okolicznościowe: „Jak długo w sercach naszych…”, „Jest takie miejsce u zbiegu dróg…”, „Póki Polska żyje w nas…”. Dodatkowo Jagoda Lisiak na saksofonie przejmująco wykonała słynny polonez Michała Ogińskiego pt. „Pożegnanie ojczyzny”.

Dzisiejsza akademia nieco różniła się od tych, do których byliśmy wszyscy przyzwyczajeni. Organizatorzy przestawili bowiem dekoracje na szerszą ścianę, dzięki czemu publiczność mogła oglądać widowisko z trzech różnych stron.
    W tym miejscu należy podkreślić, że po raz kolejny przepiękną scenografię przygotowała
pani Małgorzata Pielacka. Motywem przewodnim były białe i czerwone ptaki – symbol wolności. Mało tego! W sali gimnastycznej unosił się mocny zapach bzu, symbolu podróży duchowej, a taką właśnie podróż do czasów oświecenia odbyli uczniowie i nauczyciele naszej „Trójki”.

Na zakończenie warto dodać, że za przygotowanie tegorocznego apelu odpowiedzialni byli następujący nauczyciele: p. Anna Czubala – nauczyciel historii, p. Elżbieta Wareliś – nauczyciel języka polskiego i p. Adam Zarzecki – nauczyciel muzyki. Wszyscy oni pragną gorąco podziękować uczniom za ich niezapomniany występ!

W imieniu całego grona pedagogicznego SP3 w Choszcznie organizatorzy akademii chcą również z tego miejsca gorąco podziękować wszystkim RODZICOM, którzy upiekli ciasto na kiermasz szkolny. Dzięki ich zaangażowaniu dnia 24 marca 2024 roku została w szkole zorganizowana kawiarenka, z której cały dochód przeznaczono na pokrycie części kosztów za turnus rehabilitacyjny, na który pojedzie uczeń klasy 6bStanisław Fidos.

W trakcie trzeciomajowej uroczystości Staś z rąk pani dyrektor Ewy Klińskiej i swojej nauczycielki od nauczania indywidualnego – p. Anny Maksymek odebrał zebrane przez szkołę pieniądze, tj. 1720 zł oraz piękną laurkę wykonaną przez koleżankę  – Polę Domańską.

Sprzedażą wspomnianych wypieków zajęły się następujące nauczycielki: p. Beata Guzowska, p. Beata Jóźwiak, p. Agnieszka Paluszewska, p. Kornelia Słotwińska, p. Joanna Kozanecka oraz p. Anna Maksymek – inicjatorka tego przedsięwzięcia!

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2024-05-03 10:06:57