Reset

ANIA DOBRZE GRA W TURNIEJACH SZACHOWYCH

ANIA  DOBRZE  GRA  W  TURNIEJACH  SZACHOWYCH

Teksty przesłane przez panią Paulinę Pęcherzewską - mamę Anny Sawickiej

18 maja br. zakończyły się Mistrzostwa Polski Dzieci w Szachach Klasycznych w Darłòwku. Uczennica klasy IA - Anna Sawicka (UKSz Skoczek Choszczno) w kategorii dziewcząt do lat 8, zajęła 23 miejsce.  Co warte podkreślenia, Ania była jedyną reprezentantką województwa zachodniopomorskiego na tych mistrzostwach . Zawody trwały 5-dni, każdego dnia rozegrano po dwie rundy, tempo gry wynosiło 60 minut 30 sekund na ruch.Ania wróciła znad morza  z cennymi doświadczeniami, które z pewnością przydadzą się w następnych turniejach szachowych.

Udany występ Anny Sawickiej z kl. I A (UKSz "Skoczek" Choszczno) na Koszalińskiej Olimpiadzie Szachowej dla dzieci.
W klasyfikacji generalnej turnieju, który odbył się 26 maja, Ania zajęła 15. miejsce na 60 uczestników. W kategorii do lat 8 uplasowała się na 4. miejscu tracąc pół punktu do trzeciego zawodnika z Gambit Toruń. Pierwsze i drugie miejce zajęli klubowi koledzy Ani, Maurycy Gniadek i Julian Sakwa.
Szachistka "Skoczka" w dziewięciu partiach zdobyła 5,5 pkt., ulegając tylko kolegom z klubu i zwycięzcy całego turnieju - zawodnikowi Hetmana Koszalin.
Wśród dziewcząt do łat 8 Ania była bezkonkurencyjna.