Czcionka:

A+A-

Kontrast:

AMELIA, Ania, WOJTEK, KAMIL I MACIEJ NA SZACHOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI

AMELIA, Ania, WOJTEK, KAMIL  I  MACIEJ  NA SZACHOWYCH  MISTRZOSTWACH  POLSKI

Amelia Kalita (kl. VII B), Wojtek Drożdżyński (kl. IV C), Ania Sawicka (kl. I A), absolwenci "Trójki": Wojtek Kowalik, Kamil Kalita i Maciej Dziechciarewicz rperezentowali UKSz Skoczek Choszczno na Mistrzostwach Polski w  Szachach (koniec sierpnia; Bydgoszcz).

 

Szczegóły w relacjach pana Andrzeja Kowalika - prezesa klubu.

 

"Mistrzostw Polski dzień pierwszy... Tak jak w piłce nożnej okazało się że nie ma już łatwych przeciwników...? Na szczęście drużyna Skoczka się nie poddaje i każdy z naszych 10 graczy coś ugrał. Zdecydowanie najlepiej wypada Mateusz Derejczyk w grupie C16 z dorobkiem 4,5 punktu po 6 partiach i lokujący się w ścisłej czołówce turnieju. Jutro będzie walczył o miejsce na podium. Super wynik odnotowuje Maurycy Gniadek z dorobkiem 4 punktów z 6 partii. Reszta naszych graczy tez ma swoje sukcesy i każdy z nich już teraz może uznaç ten turniej za udany. Miło popatrzeć jak Maciek Dziechciarewicz i Kamil Kalita urywają punkty weteranom szachowym w grupie C18. Tak samo cieszą 3 punkty Martyny Sakwy w grupie D10. Jej brat Julian Sakwa w grupie C8 na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i będzie chciał powtórzyć 12 miejsce z tegorocznych Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych. Wojtek Kowalik pokazuje że nadal należy do czołówki szachistów w Polsce i jest w stanie wygrać z każdym. Cieszy postawa Ani Sawickiej która udowadnia że jej pierwsze miejsce na Olimpiadzie Młodzieży w Łazach to nie przypadek. A Wojtek Drożdżyński pokazał niesamowite ambicję i wolę walki, co dobrze wróży na przyszłość. I na koniec Amelia Kalita która powraca do bardzo dobrego grania i potwierdza że zdobyta dopiero co III kategoria szachowa nie jest przypadkiem. Po całym dniu wrażeń pora iść spać z nadzieją na jutrzejsze sukcesy?

............................................................................................................................................................................

Mistrzostw Polski dzień drugi.
Drugi dzień Mistrzostw w szachach szybkich przyniósł nam wszystkim mnóstwo emocji. Nasza drużyna walczyła dzielnie. Nie każdego dało się pokonać ale i tak my wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Do końca trwała walka ale ostatecznie nasi zawodnicy zajęli miejsca w środku stawki. Najlepszą lokatę zajęła Ania Sawicka - 33 miejsce w Polsce to sukces ogromny i absolutnie zasłużony. Ania dopiero od niedawna grająca w szachy, bez dużego doświadczenia turniejowego, już teraz jest czołową szachistką Polski w wieku do lat 7 - w tej kategorii zajęłaby na tych mistrzostwach miejsce 11! Podobny sukces odnieśli koledzy Ani, również 7 latkowie - do lat 7 w Polsce Maurycy Gniadek zająłby miejsce 12 a Julian Sakwa 18. W przyszłym roku te mistrzostwa mogą być nasze?. Bardzo cieszy postawa pozostałych zawodników - Kamil Kalita i Maciej Dziechciarewicz potwierdzili swoje ogromne umiejętności wśród najstarszych juniorów. Z medalistami Mistrzostw Europy wygrać nie mogli ale z resztą - jak najbardziej. W grupie do lat 16 Mateusz Derejczyk zdobył aż 6,5 punktu! Wojtek Kowalik potwierdził swoje miejsce tuż za najlepszymi - trochę pracy i znowu może być - tak jak kiedyś - w pierwszej 30 w Polsce. Amelia Kalita i Martyna Sakwa również uplasowały się w połowie stawki. A Wojtek Drożdżyński bardzo nas wszystkich ucieszył bo nie mając jeszcze kategorii szachowej ograł dużo wyżej klasyfikowanych graczy i zdobył aż 4 punkty!
Reasumując - jako klub wystawiliśmy aż 10 zawodników i żaden z nich nie zawiódł. Czeka nas teraz ciężka praca a za rok pojedziemy już po miejsca w pierwszej 10. A może i po medale?
Po zakończeniu Mistrzostw w szachach szybkich organizatorzy sprawili wszystkim miłą niespodziankę i na środek hali wjechał ogromny tort. Każdy z 1400 zawodników i pewnie drugie tyle rodziców zjadł po kawałku albo i więcej?Tort był pyszny co widać na zdjęciach. A potem razem całą grupą poszliśmy zwiedzać Bydgoszcz. A Ania, Maurycy i Julian postanowili odreagować stresy turniejowe i rozegrali mecz piłkarski na bydgoskim rynku?
 
Mistrzostw Polski dzień trzeci i ostatni?
To co dobre zawsze kiedyś się kończy. A na koniec Mistrzostw był bliz - tempo 3 + 2.... Bałem się o naszych najmłodszych graczy ale na szczęście niesłusznie. Wszyscy gracze Skoczka wypadli bardzo dobrze i każdy ugrał minimum 4.5 punktu. Odnotowaliśmy tu dwa duże sukcesy. W grupie C16 Mateusz Derejczyk uzyskał aż 8 punktów i zajął 31 miejsce. A w grupie D08 Ania Sawicka w pięknym stylu zajęła 30 lokatę Brawa dla Ani, Mateusza i reszty ekipy? Po turnieju jeszcze wspolny posiłek większości drużyny w MC Donald w Nakle.... I trzeba było wracać do rzeczywistości bo szkoła tuż tuż....
Dziękuję wszystkim zawodnikom za grę. A opiekunom dzieci - za doping i zaangażowanie. Justyna, Aneta, Marta, Paulina, Beata, Andrzej, Marcin, Artur, Dominik - dziękuję? Bez was by nie było tak fajnie."
 
Więcej szczegółów na Facebooku - UKSz Skoczek Choszczno.
 
 
 
 
Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski
 
 
 
 
 

 

Data dodania: 2023-09-06 17:09:23
Data edycji: 2023-09-08 18:22:56
Ilość wyświetleń: 41

Kalendarz

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook