SUKCESY NA MIĘDZYSZKOLNYM TURNIEJU SZACHOWYM W PRZELEWICACH

SUKCESY  NA  MIĘDZYSZKOLNYM  TURNIEJU  SZACHOWYM  W  PRZELEWICACH

II Międzyszkolny Turniej Szachowy w Przelewicach zakończył się sukcesem naszych szachistów reprezentujących "Trójkę",  "Skoczka" oraz Licea Ogólnokształcące.

Organizator wprowadził dwie kategorie wiekowe, szachiści do klas trzecich i powyżej.

Zwyciężył z kompletem 7 zwycięstw nasz tegoroczny absolwent  Bartosz Kowalik (LO 5 Szczecin) . Drugi był Maciej Dziechciarewicz (6 pkt) i trzeci Kamil Kalita (5 pkt.); obaj z klasy VII A.

W kategorii mlodszej druga była Amelia Kalita (kl. III B).

Od lewej: Amelia, Kamil,

Maciej i Bartek

Po 4 wygrane mieli: Wojtek Kowalik (V C), Dominik Drożdżyński (VII C), Potomski Oskar (VIII A), Kalinowski Wiktor (VII A).

Dobrze wypadł także nasz drugi absolwent Juliusz Krzyżaniak (LO II Choszczno)

Na uznanie zasługuje gra naszych najmłodszych: drugoklasistów (II B), Fabiana Wróbla (pierwszy raz w turnieju) i Antoniego Borka (obaj z II B), którzy zdobyli po dwa punkty punkty oraz trzecioklasisty, Nikodema Bernata.

Udział w turnieju brali szachiści m.in. z Barlinka, Lipian, Pyrzyc, Przelewic i Choszczna.

Organizator, pan Bogdan Pecuch (SP Przelewice) zadbał jak zwykle o słodki poczęstunek, zimne i ciepłe napoje, medale i dyplomy dla najlepszych.

Przed nami jeszcze dwa turnieje, trzeci 19 października i ostatni finałowy w listopadzie (termin do ustalenia)

Serdecznie dziękuję za zorganizowanie wspólnego dojazdu i za pomoc w opiece nad dziećmi państwu:

Izie i Andrzejowi Kowalikom, Anecie i Radosławowi Kalitom, Beacie i Arturowi Drożdżyńskim, Irenie Krzyżaniak, Lidii Szwed, Joannie Kalinowskiej, Monicie Potomskiej, Annie Mormon,  Andrzejowi Szysz - dziadkowi Antka Borka i Andrzejowi Płotkowi - dziadkowi Nikodema Bernata.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-10-04 10:20:03