POZNAJEMY ANGLIĘ

Uczniów naszej szkoły odwiedził zagraniczny rówieśnik z Wielkiej Brytanii. Shan wprowadził nas w realia angielskiej szkoły; opowiedział o swoim prestiżowym College’u w Bolton, mówił o tym czym się interesują dzieci w Anglii i jak spędzają wolny czas. Pani Monika wraz z Shanem prowadzili cykl lekcji dodatkowych z języka angielskiego: dzieci poznały nowe słówka, dowiedziały się jak w kulturalny sposób odpowiadać na podstawowe pytania w języku angielskim, poznały kulturę i tradycje brytyjskie, a także najsłynniejsze zabytki i budynki tego jakże pięknego kraju. Uwieńczeniem naszych lekcji było przygotowanie tradycyjnych dań angielskich: fish&chips (ryba z frytkami) z dodatkiem fasolki w sosie pomidorowym. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, miło przyjęły gościa z Wielkiej Brytanii i pokazały mu gry i zabawy w wydaniu polskim.

Monika Zawodniak

Data dodania: 2019-12-20 19:32:39