PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SZKÓŁKI SZACHOWEJ TRÓJKI W 2019/20

PODSUMOWANIE  DZIAŁALNOŚCI  SZKÓŁKI  SZACHOWEJ  TRÓJKI W 2019/20

Na zajęcia szachowe uczęszczało przeszło 50 szachistów a wielu przypadkowych  grało również na przerwach.

Zajęcia odbywały się w środy i czwartki oraz często w czerwonym budynku we wtorki. Łącznie 7-8 godzin.

W minionym roku szkolnym szkoła nasza osiągnęła ogromny, historyczny sukces w szachach - pierwsze i piąte miejsce w województwie.

Pierwsze miejsce zdobyliśmy w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych (Koszalin; 6.12. 2019).

Do zwycięstwa poprowadzili nas: Kamil Kalita (komplet wygranych), Maciej Dziechciarewicz (komplet wygranych), Dominik Drożdżyński (tylko jedna przegrana a szaść wygranych) i Julia Izotow (dołożyła swoje punkty do końcowego sukcesu). Wspomagającym był Wiktor Kalinowski.

Od lewej:

G.Winiarski - opiekun

Julia, Dominik i Maciej

z tyłu Kamil

Wysokie piąte miejsce zajęła reprezentacja młodsza w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych (Koszalin; 11.12.2019). Rewelacyjnie grał Wojtek Kowalik, który na najsilnijszym stole z jedną przegraną i sześcioma zwycięstwami indywidualnie zajął drugie miejsce. Dobrze grali również: Amelia Kalita, Agata Szuba i Jeremi Szewczyk. Wspomagającym był Bartek Szatkowski.

W wielu innych turniejach (w CHDK, w Przelewicach), oprócz wyżej wymienionych szachistów, reprezentowali naszą szkołę: Oskar Potomski, Irek Szuba, Oliwia Domańska, Fabian Wróbel,  Antoni Borek, Nikodem Bernat.

Ogromne podziękowania należą się naszej pani dyrektor Ewiw Klińskiej za wspieranie naszej działalności oraz dziękuję naszym wspaniałym rodzicom  (wielu z nich  zabezpieczało transport i towarzyszyło nam na zawodach):

pani Izabeli i panu Andrzejowi Kowalikom (pan Andrzej przesyłał informacje i zdjęcia z innych turniejów),

pani Elżbiecie Dziechciarewicz,

państwu Beacie i Arturowi Drożdżyńskim,

państwu Anecie i Radosławowi Kalitom,

pani Monice Bernat,

pani Lidii Szwed,

panu Januszowi Szuba.

pani Monice Potomskiej,

pani Joannie Kalinowskiej

pani Annie Izotow

pani Joannie Domańskiej

pani Borek

W związku z "Pandemią" nie byliśmy w stanie brać udziału w turniejach szachowych w drugim półroczu.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2020-07-05 18:06:53