POCZYTAJMY

Poczytajmy z 3a

Grupa uczniów z klasy 3 a realizowała w roku szkolnym 2021/2022 projekt czytelniczy "Poczytajmy". Uczniowie przygotowywali zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie. Choć pandemia pokrzyżowała plany i nie można było zajęć przeprowadzić w przedszkolu - Poczytajki nagrywały swoje wystąpienia i drogą online zapoznawały się z młodszymi dziećmi.  Uczniowie przygotowali zajęcia w oparciu o wiersz Marii Konopnickiej pt. "Parasol". Najpierw wykonali samodzielnie ilustracje do wiersza i nagrali teatrzyk kamishibai, następnie przygotowali zabawy: zagadki o zwierzętach; czego brakuje?; znajdź różnice; zabawy plastyczne. Ogromnego wsparcia w realizacji tych zajęć udzieliła dzieciom p. Katarzyna Pawlak, która przygotowała zajęcia ruchowe dla przedszkolaków i wspólnie z całą klasą 3a przeprowadziła pokaz tych ćwiczeń, tak by młodsi koledzy i koleżanki mogli je wykonać i dobrze się bawić.  Poczytajki z radością oglądały zdjęcia nadesłane przez wychowawczynię grupy III B z przedszkola p. Krystynę Cymerman.
     21 czerwca 2022r. w klasie 3a odbyły się zajęcia czytelnicze pt. "Pszczoły". Przedszkolaki już mogły odwiedzić swoich starszych kolegów w szkole! Poczytajki opowiadały dzieciom o życiu pszczół, budowie ula, stroju pszczelarza, rodzajach miodu. Nie tylko opowiadały, ale również prezentowały jak prawdziwy ul wygląda i z czego się składa. Przedszkolaki mogły założyć strój ochronny pszczelarza, poznać narzędzia, których on używa, gdy zajmuje się pszczołami. Nie obyło się bez degustacji pysznych miodów!!! Gośćmi wyjątkowymi byli Państwo Małgorzata i Juliusz Szulcowie, którzy ciekawie, interesująco opowiadali o praktycznej stronie pracy pszczelarza. Podzielili się z dziećmi i nauczycielkami wieloma ciekawostkami np. jak mazakiem zaznacza się matkę królową, do czego służy dłuto, jak pozyskuje się miód i pyłek pszczeli. Na koniec zajęć uczniowie klasy 3a zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy, do "tańca Mai". To była wspaniała zabawa, która pozostawiła moc wrażeń.
     Grupę "Poczytajmy" tworzyli uczniowie z klasy 3a: Emilia, Michalina K., Hanna, Maja, Liliana, Tymon, Aleksander, Kacper - ogromne brawa dla Was!!!

Opiekunki grupy: Marta Hładuniuk i Justyna Jurkiewicz

Data dodania: 2022-06-21 21:39:53