NASI UCZNIOWIE REPREZENTUJĄCY SKOCZEK CHOSZCZNO NA TURNIEJU SZACHOWYM W BIERZWNIKU

NASI UCZNIOWIE REPREZENTUJĄCY SKOCZEK CHOSZCZNO NA TURNIEJU  SZACHOWYM  W  BIERZWNIKU

Relacje z Otwartych Mistrzostw Gminy Bierzwnik - V Turniej z cyklu GP ZZSzach (Bierzwnik; 8.02.2020r), w których grali nasi uczniowie reprezentujący swój klub UKSz Skoczek Choszczno, nadesłał pan Andrzej Kowalik (zamieszczam poniżej).

"Bardzo udany turniej dla Amelki Kalita - 3 miejsce do lat 10, 3 w kategorii kobiet, ranking ponad 1400 - gdyby to był klasyk to jest norma na kobiecą III kategorię. Bartek Kowalik 4 miejsce wśród juniorów - 5,5 pkt, Kamil Kalita 9 miejsce - 4,5 pkt, Wojtek Kowalik 12 miejsce - 4 pkt. Turniej był bardzo silnie obsadzony - grała czołówka województwa. Cała czwórka bardzo dobrze się bawiła na turnieju"

Chcę tu dodać (G. Winiarski), że Bartek w kategorii junior miał tyle samo punktów co pierwszy zawodnik. Był drugim zawodnikiem Skoczka w OPEN. Na uznanie zasługuje Wiktor Kalinowski, który w tak trudnym turnieju zdobył dwa punkty.

W dniach 1-2 luty w Choszcznie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów.

W składzie I zespołu  Skoczka Choszczno zagrali nasi uczniowie: Maciej Dziechciarewicz (kl. VII A) i absolwent Bartek Kowalik (LO 5 Szczecin). Zespół zajął III miejsce (sukces) na 12 drużyn z województwa.

W składzie II zespołu Skoczka grali: Kamil Kalita (kl. VII A) i Wojtek Kowalik (kl. V C). Tu również jest sukces - V miejsce.

Wyniki drużyn:

1. Hetman Koszalin I       – 14 pkt    (25 pkt)
  2. Gryf Szczecin I            – 11 pkt    (19,5 pkt)
  3. Skoczek Choszczno I    – 10 pkt   (18 pkt)
  4. Hetman Koszalin II       –   8 pkt   (18,5 pkt)
  5. Skoczek Choszczno II   –   8 pkt   (14,5 pkt)
  6. Gryf Szczecin II             –  8 pkt   (13 pkt)
  7. Hetman Koszalin III       – 7 pkt    (12 pkt)
  8. Solny Grzybowo            –  6 pkt    (16 pkt)
  9. Hetman Koszalin IV      –  6 pkt    (11,5 pkt)
  10. Gryf Szczecin III           –  4 pkt    ( 9,5 pkt)
  11. Szach Gryfice I              –  1 pkt    (6,5 pkt)
  12. MKSz Myślibórz I         –  1 pkt    (4 pkt)

Więcej szczegółów na:

Zdjęcia nadesłał pan Andrzej Kowalik oraz część ze Strony Internetowej Skoczka.

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2020-02-13 17:26:37