I GMINNY TURNIEJ WIEDZY O JĘZYKU POLSKIM

Turniej Wiedzy o Języku Polskim

Dnia 7 lutego 2020 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie odbył się I Gminny Turniej Wiedzy o Języku Polskim.  Hasło tegorocznej edycji  brzmiało: Motyw podróży w literaturze.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął p. Robert Adamczyk – Burmistrz Choszczna.

Turniej, przygotowany przez nauczycielki języka polskiego – p. Monikę Iwon – Sikorę i p. Elżbietę Olczak, okazał się znakomitą formą sprawdzenia wiedzy przed egzaminem zewnętrznym po klasie ósmej. Uczestnicy, którzy rywalizowali ze sobą aż w sześciu konkurencjach, musieli bowiem wykazać się nie tylko znajomością treści lektur obowiązkowych, ale też umiejętnością wnioskowania, dedukcji czy kojarzenia.

Naszą „Trójkę” reprezentowała drużyna w składzie: Nataly Aarts, Hanna Jurkiewicz i Michał Jaskulski. Uczniowie w klasyfikacji zespołowej wywalczyli II miejsce, a zaledwie 1 punktem wyprzedziła ich Szkoła Podstawowa z Zamęcina! Trzecie miejsce ex aequo zdobyli zawodnicy gospodarzy i Szkoły Podstawowej ze Sławęcina.

Warto wspomnieć, że na widowni zasiadła klasa 8 „b”, nad którą opiekę sprawowali następujący nauczyciele: p. Joanna Domańska, p. Dorota Łyko, p. Agnieszka Paluszewska i p. Robert Korzeniewski. Nikt z przybyłych nie spodziewał się jednak, że organizatorki przygotowały również interesujące zadania dla publiczności. Nie ma się więc czemu dziwić, że po turnieju dumnie do szkoły wróciło troje kolejnych uczniów, którzy wygrali ciekawe nagrody książkowe za zredagowanie postu internetowego. Byli to: Zuzanna Jastrzębska, Roksana Wieczorek i Andrzej Joksch.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie:

• p. Agnieszka Czukiewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie,
  • p. Elżbieta Klepczarek – nauczyciel biblioteki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Choszcznie,
  • p. Izabela Lisiecka – pedagog szkolny, logopeda ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinie,
  • p. Adrianna Steczyszyn – przewodnicząca Rady Rodziców SP1,
  • p. Joanna Szczupakiewicz – nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Zamęcinie,
  • p. Sandra Tragier – specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Choszczno,
  • p. Piotr Kamela – dyrektor Biura Obsługi Szkół Samorządowych w Choszcznie.

Fundatorami nagród byli:

• p. Ewa Jabłońska – właścicielka firmy poligraficznej „Ares”,
  • p. Maria Mińska – właścicielka księgarni „Pegaz",
  • p. Robert Adamczyk – Burmistrz Choszczna,
  • p. Jacek Gid – Nadleśniczy Nadleśnictwa Choszczno,
  • Rada Rodziców SP1.

Oprócz cennych upominków ww. reprezentanci naszej szkoły otrzymali także zasłużone oceny celujące z języka polskiego oraz pochwały z zachowania.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2020-02-08 14:54:10