Historia szkoły

Szkola powstała w 1966 roku. Była to 36 w województwie szczecińskim "Szkoła Pomnik Tysiąclecia"

Od początku swojej działalności nawiązała ona wspópracę z wszystkimi placówkami upowszechniania kultury.

Obustronnie korzystne efekty przyniosła współpraca z Domem Kultury Kolejarza i Powiatowym Domem Kultury.

Główą norganizatorką szkoły była mgr Zenobia Mila - pierwszy dyrektor.

Kierując "Trójką" przez niemal 25 lat wypracowała osobliwy program działania, odróżniający tą szkołę od innych.

Za najważniejsze uznać należy wprowadzenie własnego, niezwykle interesującego Ceremoniału Imprez Szkolnych.

Grono pedagogiczne liczyło wówczas 22 osoby.

Liczba uczniów 650 w 20 oddziałach.

9 maja 1970 roku Szkoła Podstawowa nr 3 otrzymała imię Leona Kruczkowskiego, a dzień 9 maja ogłoszono świętem Szkoły.
W szkole funkcjonowało wiele organizacji dziecięcych. Istniało kilka drużyn harcerskich i zuchowych.

Organizowano też wiele imprez sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych. Szczególnie wiele miejsca zajmowała działalność na rzecz rozwoju zainteresowań artystycznych.
Po przejęciu pani dyrektor Zenobii Mila na emeryturę, kierownictwo szkoły przejęła była wicedyrektor mgr Krystyna Wiśniewska-Bugaj, znana jako choreograf zespołów folklorystycznych "Iskierki" i "Stobniczanie".

Jedną z najciekawszych inicjatyw tego okresu było nawiązanie wspópracy i rozpoczęcie wymiany doświadczeń z nauczycielami i uczniami ze szkół holenderskich w Nordwolde oraz Wolvedze.

1 września 1990 roku szkoła powiększyła swoją bazę przejmując budynek na ul. Mur Południowy, gdzie naukę rozpoczęli najmłodsi uczniowie "Trójki".
Od 12 kwietnia 1996 do 31 sierpnia 2006 roku szkołą kierowała mgr Irena Krzyżaniak.

Dzięki jej inicjatywie w 1997 roku w szkole utworzona została klasa integracyjna.
Obecnie dyrektorem szkoły jest mgr Ewa Klińska, a placówka liczy sobie około 350 uczniów.

Data dodania: 2018-12-12 13:14:19