"#CO JA CZYTAM" - FILM KONKURSOWY

Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskim konkursie promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży "#co ja czytam". Organizatorem jest Fundacja Nowoczesna Polska, patronat honorowy objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Polska Izba Książki. Celem konkursu jest przeprowadzenie przez uczestników (mamy dwa zespoły uczniów) kampanii promujących czytelnictwo i promowanie jej w mediach społecznościowych. Młodsza grupa zdążyła jeszcze nagrać w szkole opowiadanie Joanny Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka" - "Jak nasza mama hodowała potwora", wykorzystując do tego japoński teatrzyk kamishibai. Opowiadanie przeczytali uczniowie z klasy III b Zuzanna Budzyńska, Alicja Kolańska, Antoni Borek oraz Maja Strzelecka z klasy II a. Starsza grupa nagrywa audiobook - do przesłuchania już wkrótce.

Agnieszka Szewczyk

Data dodania: 2020-11-09 20:57:19