ZAWODY RODZICÓW UCZNIÓW KLASY V B - FARMACEUTA

Czy lekcje w Naszej Szkole są ciekawe? Czy można czegoś ciekawego się nauczyć? Czy można zaciekawić uczniów PRACĄ RODZICÓW?

PEWNIE, ŻE TAK!!!

W miesiącu marcu odbyło się spotkanie z kierownikiem apteki szpitalnej w Choszcznie - panią Justyną Markiewicz.

Pani Justyna Markiewicz odwiedziła uczniów klasy V b, dla których poprowadziła zajęcia dotyczące zawodu farmaceuty. Na lekcji dzieci poznały szczegóły pracy magistra farmacji. Do zadań aptekarza należy m.in. realizowanie recept, przygotowywanie leków recepturowych oraz udzielanie porad w zakresie stosowania i działania leków. Pani Justyna opowiedziała w jaki sposób można zostać farmaceutą oraz podkreśliła, że to długa i ciężka droga, a praca w aptece jest bardzo ważna i odpowiedzialna.

Nasz Gość przyniósł ze sobą moździerz do wyrabiania maści i proszków oraz wagę. Uczniowie odmierzali określoną ilość składników potrzebnych do wykonania maści czy roztworów. Uczniowie mogli mieszać i ucierać różne składniki w moździerzu, przekładać maść do przygotowanego pojemnika. Możliwość samodzielnego przygotowania specyfiku była dla nich bardzo atrakcyjna.

Uczniowie dzięki temu spotkaniu poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym świecie. Poznali ciekawy zawód i tajniki przygotowania leku. Dzięki zajęciom młodzi słuchacze uświadomili sobie, że praca farmaceuty jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca; aptekarz musi stale się dokształcać  i poszerzać swoją wiedzę. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczniowie z zainteresowaniem słuchali prowadzącej i zadawali wiele pytań.

To było bardzo ciekawe spotkanie.

Serdecznie dziękujemy!

Anna Czubala