Z WIZYTĄ W TEATRZE

Z wizytą w teatrze

Dnia 27 lutego br. uczniowie naszej „Trójki” mieli przyjemność obejrzeć dwa spektakle wystawione przez Teatr Współczesny z Krakowa. Wizyta w ChDK-u okazała się nie tylko doskonałą sposobnością do obcowania z ludźmi sceny, ale także atrakcyjną formą utrwalenia treści wybranych dzieł zamieszczonych w kanonie lektur obowiązkowych.

Sceniczną adaptację drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza obejrzeli wszyscy siódmo- i ósmoklasiści. Opiekę nad klasami sprawowali: 7a – p. Robert Korzeniewski, 7b – p. Agnieszka Kucza, 7c – p. Monika Żygieło, 7d – p. Monika Ptaszyńska, 8a – p. Elżbieta Wareliś, 8b – p. Katarzyna Nowakowska i p. Agnieszka Paluszewska, 8c – p. Joanna Domańska i p. Beata Jóźwiak.

Z kolei klasy młodsze, zgodnie z hasłem oświecenia: „Uczyć, bawiąc” – miło spędziły czas w trakcie widowiska pt. „<> Ignacego Krasickiego”. Pieczę nad tymi uczniami sprawowali następujący nauczyciele: 5a – p. Agata Bereśniewicz, 5b – Elżbieta Radziszewicz i p. Julita Dalmaczyńska, 5c – p. Joanna Kozanecka, 5d – p. Małgorzata Szulc, 5e – p. Sylwia Cabaj, 6a – p. Elżbieta Klepczarek, 6b – p. Beata Guzowska i p. Agata Jamińska, 6c – p. Elżbieta Gawron, 6d – p. Anna Czubala i 6e – p. Katarzyna Nowakowska.

Czwartkowa wizyta w teatrze nie byłaby oczywiście możliwa, gdyby nie skrupulatnie ułożony przez panie wicedyrektor plan wyjścia. Pracujemy przecież w tym roku w dwóch różnych budynkach, dlatego całość przedsięwzięcia koordynowały p. Elżbieta Kłos i p. Dominika Muszyńska.

Opracowanie: Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2020-03-02 20:40:50