WOJEWÓDZKA OLIMPIADA SZACHOWA W ŁAZACH

WOJEWÓDZKA  OLIMPIADA  SZACHOWA  W  ŁAZACH

Nasz tradycyjny już wyjazd (jedenasty) na Wojewódzką Olimpiadę Młodzieży w Szachach Szybkich dostarczył nam informacji o naszym poziomie gry ale także był udaną wycieczką. W przerwach chlopcy grali w piłke, bawili się na placu zabaw, było pluskanie się w morzu pod moją opieką (G. Winiarski), pani Moniki Potomskiej, państwa Beaty i Artura Drożdżyńskich.

Dobre czwarte miejsca zajęły Amelia Kalita i Agata Szuba,  ósme miejsce na 32 szachistów zajął Wojtek Kowalik (4 pkt.).

Po 3,5 punktu zdobyli Kamil Kalita i Maciej Dziechciarewicz, po 3 pkt. Oskar Potomski i Dominik Drożdżyński. Dobrze zagrali również Hania Jurkiewicz, Grzesiu Basisty i Irek Szuba.

Za pomoc w opiece nad dziećmi podczas turnieju i w przerwach dziękuję: państwu Emilii i Januszowi Szuba, Izabeli i Andrzejowi Kowalikom, Beacie i Arturowi Drożdżyńskim, paniom:  Monice Potomskiej, Elżbiecie Dziechciarewicz i Anecie Kalita.

Choć cała nasza eskapada trwała od 6:00 do 20:00, to była bardzo udana, także dzięki sympatycznemu kierowcy, panu Krzysztofowi Bodnarowi z ZS Nr 1 Choszczno.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Wojewodzkiej Olimpiady Młodzieży w Szachach (Łazy; 22.06.2019r.).

Piątka naszych uczniów, w tym wicemistrzowie Wojewódzkich Igrzysk Dzieci - chłopcy, zostali w Łazach na XV Międzynarodowym  Festiwalu Szachowym Perła Bałtyku. Po czterech rundach bez straty punktu gra Bartosz Kowalik, dobrze radzi sobie Wojtek Kowalik (3 pkt), także Maciej Dziechciarewicz, Kamil i Amelia Kalita. Turniej trwa od 23 czerwca do 2 lipca na dystansie 9 rund - szachy klasyczne 90' + 30" na ruch.

Trzymamy kciuki!

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski