WARSZAWA - WYCIECZKA

JAK WYCIECZKA – to tylko do WARSZAWY.

13- 15 czerwca uczniowie klasy 5b i 7b NASZEJ SZKOŁY udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Dzięki organizatorom – Annie Czubali i Urszuli Niewinczanej oraz opiekunom Pani Katarzynie Kręcisz i Panu Marcinowi Najdora, udało nam się zobaczyć i zwiedzić najważniejsze punkty w stolicy kraju. Między innymi:

ZAMEK KRÓLEWSKI

Zamek Królewski, w którym mogliśmy przemierzać mnogość Sal Królewskich (Tronowa, Rycerska, Balowa, Senatorska, w której uchwalono Konstytucję 3 maja i inne) ostatniego króla I Rzeczypospolitej – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na ścianach można było obejrzeć dzieła sławnych malarzy takich jak: Rembrandt, Bernardo Bellotto (znanego jako Canaletto) Bacciarelli, Le Brun, Matejko i inni. Wielu ciekawych informacji dostarczał nam przewodnik, dzięki któremu jeszcze lepiej można było poczuć klimat ostatnich lat XVIII wieku.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Centrum Nauki Kopernik – wspaniałe miejsce dla każdej ciekawskiej głowy. Wiedza i nauka w praktyce, która zadziwia, zastanawia i intryguje. „Jak to możliwe?”, „To niesamowite” – często mogliśmy usłyszeć z ust naszych uczniów.

STADION NARODOWY

Zwiedziliśmy również Stadion Narodowy. Okazało się, że Stadion Narodowy to nie tylko boisko do piłki nożnej, ale jedna z najnowocześniejszych na świecie aren wielofunkcyjnych. Oprócz meczy w piłkę nożną, siatkową, koncertów, zawodów lekkoatletycznych odbywały się tam również zawody motorowe, a nawet windsurfingowe. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak zostaje usuwana murawa po meczu Polska – Belgia.

STARE MIASTO

Spacerowaliśmy po Starym Mieście podziwiając historyczny zespół miasta: Krakowskie Przedmieście, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Starówkę, Rynek, Plac Zamkowy i inne ciekawe miejsca.

I WIELE, WIELE INNYCH ATRAKCJI

W ciągu trzech dni zwiedziliśmy również Pałac Kultury i Nauki, ze szczytu którego mogliśmy podziwiać wspaniały widok na Warszawę. Spacerowaliśmy po zespole pałacowo-parkowym Króla Jana III Sobieskiego, zwiedziliśmy klasycystyczne zabytki w Łazienkach Królewskich i historyczne ogrody (Ogród Królewski, Romantyczny, Modernistyczny, Chiński). A na Bulwarach Wiślanych spotkaliśmy Warszawska Syrenkę. Niespodzianką dla uczniów była wizyta w kinie na filmie przygodowym „Jurassic World: Dominion”. Zaś dużą atrakcją był obiad w restauracji Roberta Lewandowskiego NINE’s. Na zakończenie tej super wycieczki była wizyta w największym parku wodnym w Polsce Park of Poland – Suntago Wodny Świat, gdzie na zwiedzających czeka ponad 30 zjeżdżalni o łącznej długości 3,5 km, baseny, rzeka przygód, etc.

Dziękujemy bardzo Rodzicom, opiekunom i Panu Rafałowi Bireta!!!

Anna Czubala

Data dodania: 2022-06-17 12:02:46