V MIEJSCE PINGPONGISTÓW W WOJEWÓDZKICH FINAŁACH IGRZYSK DZIECI!

V  MIEJSCE  PINGPONGISTÓW  W  WOJEWÓDZKICH  FINAŁACH  IGRZYSK DZIECI!

Piąte miejsce naszych reprezentantów w Wojewódzkich Finałach Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym drużynowo (SP Sucha Koszalińska; 4.04.2019r.), to bardzo dobry wynik, który zdobyliśmy dzięki wygranej Łukasza Kowalskiego 3:2 z doskonałym zawodnikiem SP Piasek. Tu Łukasz (miał kilkutygodniową przerwę w treningach, w związku z kontuzją stopy!) przegrywał już dwoma setami oraz przegrywał również w trzecim, decydującym. Dzięki własnej mobilizacji i przede wszystkim wsparciu trenerskim brata Mateusza wygrał. Oczywiście, Jeremi wykonał swoje zadanie na piątkę wygrywając ze słabszym tenisistą.

Turniej wygrało SP Resko mając dwóch zawodników trenujących na codzień w klubie. Warto zaznaczyć, że w eliminacjach powiatowych wystartowało bez mała 100 szkół, tym bardziej cieszymy się z piątego miejsca w województwie!.

Od lewej:

Łukasz, Mateusz, Jeremi,

G. Winiarski, Bartek i Jakub

W najlepszej ósemce grały szkoły (posiadające w większości przypadków zawodników trenujących w klubach): SP Sucha Koszalińska, SP Resko, SP kat. Koszalin, SP 1 Międzyzdroje, SP 3 Choszczno, SP 28 Szczecin, SP Piasek, SP 45 Szczecin.

Podziekowania należą się wszystkim naszym reprezentantom: naszemu mistrzowi Łukaszowi Kowalskiemu (bez niego nie byłoby ani regionów, ani finałów), Jeremiemu Szewczykowi, Bartkowi Pawlakowi i pełniacemu funkcję trenera Mateuszowi Kowalskiemu (nasz absolwent, obecnie licealista, trenuje z Łukaszem tenis stołowy w ATS Stargard.

Głównymi autorami sukcesu, wspierającymi na codzień naszą szkółke tenisa stołowego, są przede wszystkim państwo Irena i Józef Kowalscy. Wspierali nas również:  pani Agnieszka Szewczyk, państwo Małgorzata i Marcin Pawlak.

Oczywiście, w turnieju potrzebny jest drugi zawodnik i ewentualnie trzeci rezerwowy. Tu rolę trenerską spełnilismy (G. Winiarski) bardzo dobrze z naszym pracownikiem obsługi, panem Marianem Tomczykiem, trenując z chłopcami (Jeremim, Bartkiem i Kubą i Alexem)  nawet trzy razy w tygodniu.

Na zawodach był z nami i pełnił rolę sparingpartnera Jakub Frydrych.

Dziękuje kierowcy, panu Jurkowi Barankowi, za ciepłą atmosferę podczas podróży - zawiózł nas nad morze.

Opiekun szkółki tenisa stołowego "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-04-06 18:46:04