UDANY TURNIEJ SZACHOWY O KATEGORIĘ W CHDK

UDANY  TURNIEJ  SZACHOWY  O  KATEGORIĘ W  CHDK

Udany był dla naszych szachistów Turniej Szachowy UKSz Skoczek o Kategorię IV. i  V. (CHDK; 4.06.2022r.).

Certyfikaty uzyskania kategorii otrzymali:

IV kategoria (ranking 1400) : Bartosz Szatkowski (kl. VII A), Jakub Przymuszała (IV B)

V kategoria (ranking 1200): Nikodem Pocheć (VII A), Antoni Paluszek (IV A), Alicja Kolańska (IV B), Mateusz Kukwa (I A) Aleksander Stasiak (I A)

Wystąpiło 44 szachistów, w tym 12 z naszej szkoły. Doskonale spisał się Wojtek Kowalik (VII C), który w kategorii OPEN zają III miejsce. Pierwsze zdobył nasz absolwent, Maciej Dziechciarewicz.

Oliwia Domańska (VIII C) i Amelia Kalita (V B), ponieważ mają już kategorie (IV), grały tylko o dobry wynik w kategorii OPEN i ten wynik był.

Dobrze grali i byli blisko sukcesu Wiktor Rogoziński (VIII A) i Antek Borek (IV B).

Doskonale spisał się w turnieju tata Kuby, pan Zbigniew Przymuszała - zdobyl IV kategorię. Gratulujemy!

Tradycyjnie, organizator UKSz Skoczek (pan Krzysztof Dłużyński i sędzia zawodów Cyprian Guzek, panie Elżbieta Dziechciarewicz i Małgorzata Guzek)  zadbał o doskonałą atmosferę zawodów, słodki poczęstunek, napoje, dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników.

Dziękuje za pomoc w opiece nad dziećmi pani Annie Kukwa, panom Andrzejowi Kowalikowi, Mateuszowi Stasiakowi i  Zbyszkowi Przymuszale.

Zacytuję treść relacji pana Krzysztofa Dłużyńskiego (Facebook)

"TURNIEJ O KATEGORIE W SKOCZKU

Nadużyliśmy gościnności Gospodarzy obiektu (ChDK). Ale Oni nam oczywiście tego nie powiedzą.
Dużo tutaj mojej osobistej winy, ponieważ moja wyobraźnia nie mogła mi podpowiedzieć, że 6 rund granych tempem 25 minut + 5 sekund za posunięcie będzie tak długo trwać. Każda prawie godzinę. Zachęcałem jak mogłem wszystkich zawodników, aby grali wolniej, rozważniej, a skąd mogłem wiedzieć, że aż tak bardzo wezmą to sobie do serca i mnie posłuchają ?
To oczywiście żarty, ponieważ istotą dobrej gry w szachy jest właśnie taka gra. Frekwencja nam pięknie dopisała, bo z zapisanych 48 osób zgłosiło się ostatecznie 44 zawodniczek i zawodników. Walki były piękne i zacięte, turniej organizacyjnie wypadł nam na „tip-top”. Ela I Gosia zadbały o sprawną rejestrację, nagrody, upominki i bufet. Piotr otworzył turniej i wygłosił piękne przemówienie o historii SKOCZKA w roku naszego Jubileuszu.
A potem były gry. Każdy uczestnik na końcu dostał nagrodę albo upominek, ale najważniejsze były imienne, piękne certyfikaty na IV i V kategorię szachową. Kto je otrzymał, można znaleźć w obrazach nakręconego z imprezy filmiku.
Obydwaj z Cyprianem mieliśmy olbrzymią satysfakcję, ponieważ kilka miesięcy naszej pracy przekuło się w realną wartość. Wszyscy zawodnicy uczęszczający regularnie na zajęcia Akademii Szachowej SKOCZKA mają już IV lub V kategorię szachową. Nieodległe więc są nasze plany , aby po jakimś czasie zorganizować w SKOCZKU turniej na II i III kategorię szachową.
Nasze osobiste podziękowania kierujemy do naszych szachowych Przyjaciół – Grzegorza Winiarskiego, nauczyciela Szkółki Szachowej w SP3 Choszczno oraz Bogusława Pecucha – nauczyciela w NSP Przelewice. Oba te ośrodki zapewniły piękną frekwencję naszej Imprezy. Dziękujemy też licznym zawodnikom przyjezdnym. Myślę, że mało kto miał powody do narzekania na Organizatorów, a wielu spełniło swoje oczekiwania."

Więcej szczegółów na:

Opiekun szkółki szachowej "trójki" /-/ Grzegorz Winiarski