ŚWIĄTECZNY WIECZÓR KOLĘD

11 grudnia w naszej szkole w ramach Wieczorków Poetycko – Muzycznych odbyło się już po raz kolejny Wieczorne Kolędowanie. Uczniowie wprowadzili nas w świąteczny klimat recytując wiersze, grając na instrumentach oraz śpiewając kolędy i piosenki świąteczne. Piękną pantomimę pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”, przedstawili uczniowie z klasy VId, których przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Katarzyna Kręcisz. Cały wieczorek poprowadziła nasza uczennica Oliwia Sadowska z klasy Ve. Już po raz kolejny mogliśmy posłuchać szkolnego zespołu Handchimes w składzie: Maja Szpilewska, Wiktoria Bazan, Szymon Drewicz i Wiktor Rogoziński z klasy VIa oraz Filip Kuchta i Kacper Trot z klasy VId, który przygotował nasz nauczyciel muzyki pan Adam Zarzecki.

Wiersz recytowali: Marcin Mazurek z klasy VIIc, Hanna Pialik i Oliwia Sadowska z klasy Ve.

Kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewali: Zuzanna Kozanecka z klasy VIIc, Amelia Maksymek i Anastazja Pieśkiewicz z klasy VIe , Aleksandra Grodowczyk, Klara Sygit i Weronika Felusiak z klasy Vc, Weronika Maksymek i Jagoda Lisiak z klasy IIIb, Patrycja Szarawaga, Wiktoria Banasiak, Hanna Szabat, Dominika Andryszczak i Lena Korzeniweska z klasy VId.

Na instrumentach muzycznych zagrali: Michał Gołąb z klasy Vc, Miłosz Gołąb z klasy VIb, Hanna Pialik, Hanna Walczyna, Paula Rydza, Oliwia Sadowska i Wiktoria Kaczkan z klasy Ve, których przygotowała pani bibliotekarka Elżbieta Klepczarek oraz Julia Kaczmarek i Kacper Trot z klasy VId.

Swój doskonały wokal zaprezentował nam pan Adam Zarzecki, śpiewając kolędę „O Santa notte”. Na zakończenie wieczorku wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Ogromne podziękowania dla pani Małgorzaty Pielackiej za przepiękną dekorację oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji wieczorku.

Organizatorzy: Elżbieta Klepczarek, Sylwia Suchecka, Agnieszka Szewczyk, Katarzyna Kręcisz i Agata Jamińska, serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają na kolejny wieczorek.

Agnieszka Szewczyk

Data dodania: 2019-12-15 18:59:25