REKORDOWA ILOŚĆ SZACHISTÓW NA KÓŁACH SZACHOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

Nigdy wcześniej, w historii dwunastoletniej działalności kółka szachowego,  nie było takiej frekwencji na zajęciach koła szachowego.

W roku szkolnym 2018/19 najwięcej było pierwszoklasistów i drugoklasistów (około 30 uczniów). Oczywiście, byli to adepci początkujący w "królewskiej grze".

Wrócił do nas Wiktor Rogoziński i bardzo rozwijają się w swoich umiejętnościach Wiktor Kalinowski oraz Hania Jurkiewicz (biorą już udział w zawodach, podobnie jak reprezentanci szkoły: Bartek Kowalik, Julek Krzyżaniak, Kamil Kalita, Amelia Kalita, Wojtek Kowalik, Maciej Dziechciarewicz, Dominik Drożdzyński, Oskar Potomski, Agata Szuba, Oliwia Domańska, Grzegorz Basisty i Szymon Tomczyk.

Po raz pierwszy na turnieju szachowym w Przelewicach (marzec) wystąpili: Wiktor Kalinowski, Antek Borek, Antek Przymuszała i Nikodem Bernat.

Często, w miarę możliwości związanej ze zmianową pracą, przychodził na zajęcia i ćwiczył z dziećmi tata Antosia, pan Zbigniew Przymuszała - dziękuję. Tu również chcę podziękować Amelii Kalita i Wojtkowi Kowalikowi za pomoc w szkoleniu początkujących szachistów.

Wielu uczniów gra w szachy okazjonalnie, często na przerwach. Zajęcia prowadzone były w środę (trzy godziny) w czwartek (trzy godziny, w tym dwie  dla klas VII - VII w pomieszczeniach Gimnazjum)  i w piątek (jedna godzina).

Początkującym adeptom "królewskiej gry" rozdano dyplomy za udział w szkoleniu.

Zdjęcia zamieszczone w naszej galerii były robione podczas zajęć szachowych z okresu wrzesień - maj 2018/19

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-06-08 18:21:40