PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA TENISA STOŁOWEGO 2018/19

W bieżącym roku szkolnym zajęcia prowadziłem w piątki (dwie godziny) i od stycznia, na prośbę uczniów,  w poniedziałki (dwie godziny).

Założyłem sobie i zrealizowałem dwa cele naszej działalności; pingpong dla wszystkich jako zabawa i rekreacja ruchowa oraz zajęcia z rerezentacją szkoły, z najlepszymi, i tu ogromną pomoc świadczył naszym reprezentantom - Grzegorzowi Basisty, Jeremiemu Szewczykowi i Bartkowi PawlakowiMateusz (nasz absolwent) i Łukasz (kl. VII A) Kowalscy, doskonali zawodnicy ATS Stargard. Bracia przychodzili w poniedziałki i trenowali na sali gimnastycznej do godziny 16:20. Dało to efekt w postaci V miejsca (lider Łukasz, wicelider Jeremi, Bartek i Filip Franas) na Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci.

Od lewej - przód:

Łukasz, Jeremi, Bartek i Kuba

Z tyłu: Mateusz (gł. trener) i G. Winiarski

Do czołówki naszych zawodników zaliczymy również Piotrka Ciecierę, Kajetana Wachowicza, Julię Izotow, Zuzię Bała, Hanię Jurkiewicz, Nadię Malinowską,  Filipa Franasa, Aleksa Janickiego (jeden z lepszych zawodników szkoły, mistrz Bierzwnika) i w jakimś stopniurozwijającego się Kubę Frydrycha. Nadia i Hania to wicemistrzynie powiatu podobnie Grzegorz, Piotrek i Kajetan, Julka i Zuzia to mistrzynie powiatu i IV w regionie.

Wśród początkujących zawodników na zajęcia systematycznie chodzili i zrobili duże postępy w grze: Wojtek Przewoźnik, Wiktor Kalinowski,  Fabian Wróbel (najlepszy pierwszoklasista), Wiktor Rogoziński, Filip Szyszkowski, Oliwia Lemańska,  Wojtek Niepsujewicz i Wiktor Rogoziński.

Dużo dzieci przychodziło okazjonalnie, by sobie po prostu "pograć".

Ogromną pomoc w przygotowanie najlepszych do reprezentowania szkoły świadczył nam doskonale grający pan Marian Tomczyk, często grał z dziećmi tata Alexa, pan Ireneusz Janicki, także mama Fabiana pani Lidia Szwed oraz mama Oliwii, pani Barbara Lemańska.

Mieliśmy aż 6 turniejów: w Bierzwniku, Powiatowe IMS oraz ID w Będargowie i Pełczycach, regionalny w Człopie, wojewódzkie ID w Suchej Koszalińskiej i memoriał A. Grubby w Stepnicy (tu grali Filip Franas, Alex Janicki, Jeremi i Bartek; Łukasz był chory).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Opiekun kółka tenisa stołowego "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-06-28 11:15:31