PIĄTE MIEJSCE W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SZACHACH

Wysokie piąte miejsce zdobyli nasi szachiści w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w   Szachach Drużynowych (Koszalin; 11.12.2019r.).

Niewątpliwie klasą dla siebie był nasz mistrz Wojtek Kowalik, który grając na najsilniejszym, pierwszym stole wygrał sześć meczy z siedmiu i był drugim zawodnikiem najtrudniejszej szachownicy pierwszej.

Rewelacyjnie zagrały także nasze dziewczynki: Amelka Kalita (kl. III B) grając na drugim, równie silnie obsadzonym stole, zdobyła cztery punkty z siedmiu, podobnie Agatka Szuba (kl. VI C) cztery punkty z siedmiu i czwarte miejsce na czwartej, dziewczęcej szachownicy.

Brawo dziewczynki!

Od lewej:

Wojtek-mistrz, Jeremi, Bartek,

Agatka, Amelka, pani Aneta

z tyłu G. Winiarski

Punkty Jeremiego Szewczyka (kl. VI B) były także dopełniające końcowe sukcesy poszczególnych partii.

Zawodnikiem wspomagającym był Bartosz Szatkowski (kl. V A), który wrócił w tym roku do szachów. Bartek jest utalentowanym szachistą o dużych mozliwościach i może być w składzie podstawowym w następnych zawodach tej formuły.

Organizator, Katolicka Szkoła Podstawowa w Koszalinie, stworzył doskonałe warunki do gry. Zafundował nam także obiad.

Dziękuję wszystkim rodzicom naszych szachistów za wspólne zorganizowanie wyjazdu.

Serdecznie dziękuję pani Anecie Kalita za towarzyszenie nam na turnieju i pomoc w opiece nad dziećmi.

Oczywiście pomoc w "akcji - szachy" mieliśmy jak zawsze od pani dyrektor Ewy Klińskiej,

Pan Sławek Paszkiewicz, który zabezpieczał transport, jak zwykle przyniósł nam szczęście.

Opekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-12-21 11:42:06