OGROMNY SUKCES - IV MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM TENISIE STOŁOWYM!

OGROMNY SUKCES - IV MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM TENISIE  STOŁOWYM!

Najlepszy mecz naszego tandemu prowadzonego przez trenera Mateusza.

Byliśmy blisko zajęcia co najmniej II miejsca!

Wysokie IV miejsce zdobyli nasi tenisiści stołowi, Łukasz Kowalski i Grzegorz Basistyprowadzeni przez naszego absolwenta Mateusza Kowalskiego w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (Przelewice; 12.12.2019r.).

Pierwszy  mecz z Katolicką Szkołą Podstawową Koszalin, po zaciętych pojedynkach, wygraliśmy 3:2. Widać było dobrą dyspozycję Grzesia, który mimo przegranych swoich singli wtórował naszemu mistrzowi Łukaszowi w grach deblowych.

Od lewej:

Mateusz, Grzegorz,

Łukasz i Hubert

z tyłu G. Winiarski

Następny mecz to była walka o wejście do strefy madalowej; wygrana dawała co najmniej srebrny medal.

I tu był "horror". Przegraliśmy 2:3 z SP Na Głębokiem Szczecin (zwyciężca turnieju). Łukasz zagrał wspaniały mecz mimo, że przegrał z utytułowanym Janikiem 2:3, w ostatnim maczu 10:12. Zabrakło trochę szczęścia. Potrzebny był także jeden wygrany mecz singlowy Grzegorza.

Następny mecz wygrany 3:1 z SP Lejkowo dawał nam czwarte miejsce.

Nasz zawodnik wspierający, Hubert Wels (VIII A) swoją rolę wypełnił wspaniale (etap powiatowy, regionlny i finał). Był przede wszystkim sparingpartnerem ale również grał na etapie regionów.

Wyjątkowo trudno mi (G. Winiarski) było zabrać się za napisanie artykułu, gdyż chciałem oddać najistotniejsze fakty dotyczące gry naszej reprezentacji.

Był to najlepszy turniej naszego tandemu i trenera Mateusza w czteroletnich występach w ścisłych finałach najlepszych ósemek województwa zachodniopomorskiego - dwa miejsca czwarte, miejsce piąte i siódme na około 100 szkół biorących udział w rywalizacji.

Teraz to już koniec dla naszych ośmioklasistów (i dla szkoły), wkrótce ich pożegnamy, opuszczą naszą szkołę ale ich osiągnięcia pozostaną w szkole (dyplomy, informacje na Stronie Internetowej etc).

Organizacja turnieju była wzorcowa, mieliśmy poczęstunek - obiad

Pan Sławek Paszkiewicz zabezpieczał transport ale także kibicował naszej szkole, no, i jego obecnośc jak zwykle przyniosła nam dobry wynik!

Serdecznie dziękuję przede wszystkim państwu Irenie i Józefowi Kowalskim, pani (ś.p.) Kazimierze Basisty oraz pani Beacie Dziedzic (siostra Grzegorza) za starania, wspólnie z "Trójką",  ze mną (G. Winiarski), by walczyć o najwyższe miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

Udało się.  Czterokrotnie awansowaliśmy do finałów wojewódzkich. Dziękuję

Dziękuję jeszcze raz Mateuszowi Kowalskiemu.  Bez niego nie byłoby tych czterech finałów!

Opiekun szkółki tenisa stołowego "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-12-22 10:39:20