Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

NIEBYWAŁY WYCZYN BARTKA; ZDOBYŁ PIERWSZĄ KATEGORIĘ SZACHOWĄ!

NIEBYWAŁY  WYCZYN  BARTKA;  ZDOBYŁ   PIERWSZĄ   KATEGORIĘ  SZACHOWĄ!

To jest ogromne osiągnięcie Bartosza Kowalika, naszego absolwenta i wieloletniego reprezentanta "Trójki" w wojewódzkich szachach drużynowych.

 

Zdobył w w Bierzwniku I kategorię szachową, ranking 2080, na XX Festiwalu Szachowym "Na Leśnej Polanie" im. Romana Szymoniaka - 11-14 lipca 2019r. Turniej wygrał z 7,5 punktami na 9 możliwych do zdobycia.

Prawdą jest również to, że "jedynkę" miał już w zasięgu w Łazach, na turnieju szachowym "Perła Bałtyku" - pisałem o tym w poprzednim artykule.

 

Obecnie w Choszcznie jest to najwyższy ranking szachowy, a Bartek osiąga go w wieku czternastu lat!

 

Teraz celem Bartosza będzie walka o tytuł mistrza krajowego (kategoria "k")

Jak sam mnie informował (G. Winiarski), zacięte wygrane pojedynki stoczył z Jakubem Kamińskim (II kat. ; Strzelce Krajeńskie), Trochimowiczem Bartoszem (II kat. UKS Sękowo), Bromirskim Gracjanem (II kat. Bydgoszcz) oraz decydujący, zremisowany z Kostyrą Mateuszem (kategoria k - kandydat na mistrza krajowego FIDE; Pod wieżą Szczecin).

 

W tym turnieju doskonale spisał się także Kamil Kalita zdobywając 5 punktów a wygrał  m.in z Kamińskim Jakubem (II kat. Strzelce Krajeńskie). Kamil wkrótce, jestem przekonany, zdobędzie kategorię II. Dobrze zagrała także nasza młodziutka szachistka Amelia Kalita.

 

Celowo na zdjęciu zamieściłem panią Izabelę Kowalik z synami Wojtkiem i Bartkiem,  gdyż to ona (z mężem Andrzejem) jest  współautorką Bartka sukcesów (wspieranie, towarzyszenie na imprezach często z noclegami, załatwianie dodatkowych szkoleń, finansowanie tego wszystkiego...), oczywiście dotyczy to również Wojtka (zdobył III kategorię), który obecnie w składzie województwa zachodniopomorskiego jest na obozie szachowym.

Nie chcę tu umniejszać roli Bartosza - jest on głównym sprawcą sukcesu. Doceniamy jego pracowitość, ambicje, samokształcenie się, jasne stawianiu sobie celów itd, jednak, między innymi,  bez sponsorowania nie byłoby, na przykład, obozów w Łazach, Na Leśnej Polanie czy kilkudniowych  Mistrzostw Polski i w konsekwencji zdobycia I kategorii szachowej.

 

Kilkanaście lat temu choszczeńskie szachy, pod okiem pana Czesława Szyjki,  rozsławiała pani Joanna Mikulewicz (szachowa mistrzyni FIDE), córka pani dyrektor SP Nr 1 Krystyny Góreckiej. Pani Joanna jest zdobywczynią wielu medali Mistrzostwa Polski.

 

 

 

 

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

 

 

 

 

 

Data dodania: 2019-07-15 11:46:32
Data edycji: 2019-07-15 18:00:01
Ilość wyświetleń: 129

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook