NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 12 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel rozpoczął się o godzinie 11 w pięknie i oryginalnie udekorowanej sali gimnastycznej.  Uczniowie  klasy IVA, VIA i VIE w programie muzyczno-poetyckim w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. To bohaterom z tamtych lat zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji.

Zuzanna Szymaszek i Piotr Sakowski  w bardzo profesjonalny sposób przedstawili krótką historię losów państwa polskiego w drodze do niepodległości. Następnie swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Maja Szpilewska, Izabela Iwanicka, Roksana Mormon, Amelia Maksymek, Michalina Domańska, Anastazja Pieśkiewicz, Nina Gałwa, które zaśpiewały kilka pieśni patriotycznych. Patriotyczne wiersze recytowali: Wiktoria Bazan, Jagoda Cichowska, Laura Kuleta, Maciej Łuszczyński, Wiktor Rogoziński, Szymon Skwirut, Katarzyna Sobieraj, Jakub Szyszkowski, Julian Więsko, Kewin Zbyszewski, Wojciech Szymanowski, Gabriela Garbiak,  Weronika Zaczek. Na skrzypcach zagrała Bianka Wróbel, a na pianinie Szymon Skwirut.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Uroczystość przygotowali: Monika Chełstowska, Magdalena Parla, Adam Zarzecki i Robert Korzeniewski.

Magdalena Parla

Data dodania: 2019-11-12 20:49:38