MAJÓWKA W STARYM KLUKOMIU

Majówka w Starym Klukomiu

Dnia 31 maja br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Choszcznie rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna "Tydzień Ulgi" organizowana przez Instytut Psychologii UJ. Od poniedziałku do środy zamiast pisania sprawdzianów, odpowiadania przy tablicy czy odrabiania prac domowych nasi uczniowie spędzą czas na zajęciach integracyjnych, a wszystko po to, by zminimalizować ich stres związany z powrotem do ław szkolnych po długich miesiącach nauki zdalnej.

W poniedziałek klasy 6a, 6e, 7a i 7b wybrały się na pieszą wycieczkę do Starego Klukomia. W obie strony młodzież musiała pokonać trasę liczącą ponad 12 km; na szczęście droga wśród malowniczych pól w słoneczny dzień w towarzystwie dawno niewidzianych rówieśników pozwalała zapomnieć o trudach marszu.

Czas we wsi młodzież miło spędziła w plenerowym ośrodku sportowo – rekreacyjnym. Tu, dzięki uprzejmości sołtysa - p. Tomasza Kmiecia - urządzono ognisko, którego rozpaleniem zajął się p. Jarosław Łuszczyński. Warto podkreślić, że w organizację imprezy zaangażował się Maciek Łuszczyński z 7a - chłopiec dzień wcześniej przyszykował wielkie naręcze kijów, które sam naostrzył, by jego koleżanki i koledzy mogli upiec nad ogniem przyniesione w plecakach pętka kiełbasy, pajdki chleba czy słodkie pianki. Ukoronowaniem tej uczty było delikatne ciasto jogurtowe i puszysty placek z jabłkami. Ta spécialité de la maison upieczona została przez niezwykle gościnną p. Krzysztofę Gorzynik.

W tym miejscu należy dodać, że pomysłodawczynią miłych chwil młodzieży na łonie przyrody była p. dyrektor Ewa Klińska, która od 2019 r. działa w radzie sołeckiej Starego Klukomia.

Opiekę nad klasami w czasie wycieczki sprawowały następujące nauczycielki: p. Agata Jamińska, p. Katarzyna Kręcisz, p. Dorota Łyko, p. Magdalena Parla, p. Małgorzata Szulc i p. Elżbieta Wareliś.

Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2021-06-01 14:24:51