LEKTURIADA - W POSZUKIWANIU URODY SŁOWA

Dnia 2 kwietnia  odbył się konkurs „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Organizatorami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Książnica Pomorska w Szczecinie. W szkolnych eliminacjach brali udział najlepsi uczniowie klas IV – VIII wyłonieni podczas klasowych eliminacji. Podczas konkursu uczniowie  odczytywali fragmenty lektury „Mikołajek” autorstwa Rene Goscinny. Jury w składzie: p. Marta Hładuniuk i p. Beata Jóźwiak, biorąc pod uwagę kryteria oceny, wyłoniło laureata, którym okazała się Ada Kłos z kl. VIII a, II miejsce otrzymał Michał Jaskulski z kl. VII b, miejsce III Bartosz Szatkowski z kl. IV a. Wyróżnienie otrzymał Jan Żołnierzów z kl. VIII b. Dyplomy i nagrody wręczyła uczestnikom pani dyrektor Ewa Klińska. Ada swoją przygodę z Lekturiadą będzie kontynuowała podczas Wielkiego Finału Lekturiady w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Życzymy powodzenia!

Uczestnicy konkursu:

Klaudia Kras z kl. IV b

Bartosz Kacprzak z kl. IV c

Aleksandra Blejwas z kl. IV d

Szymon Skwirut z kl. V a

Jeremi Szewczyk z kl. V b

Oliwia Domańska z kl. V c

Holly McClean z kl. V d

Szymon Sinkowski z kl. V e

Julia Kardas z kl. VI c

Aurelia Domino z kl. VI d

Aleksandra Dziedzic z kl. VII a

Sebastian Sawicki z kl. VII c

Oliwia Jadrysiewicz z kl. VIII c

Organizatorzy szkolnych eliminacji: p. Elżbieta Klepczarek, p. Elżbieta Wareliś oraz p. Małgorzata Szulc serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i życzą kolejnych sukcesów.

Agnieszka Szewczyk

Data dodania: 2019-04-02 17:27:55