Konkurs programistyczny Pix Programming Challenge

Uczniowie naszej szkoły Filip Kuchta (kl. VId) i Oliwier Czubala (kl. Ve) zakwalifikowali się do półfinałów Konkursu Informatycznego PixBlocks. Zadaniem było rozwiązanie 20 zadań z programowania w aplikacji PixBlocks w odpowiedniej dla siebie kategorii. Aplikacja została stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Platforma naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego.  Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja tej niełatwej dziedziny informatyki w szkołach, jak również w życiu.

Data dodania: 2019-12-02 18:47:07
Data edycji: 2019-12-02 18:56:25