KAMPANIA BOHATER SZCZEPU

05 listopada uczennice 8 klasy Holly McClean i Hania Szabat - które są również harcerkami ZHP, I Choszczeńskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Regulus” im. Janusza Korczaka - przeprowadziły lekcje historii na temat oficera Wojska Polskiego, jednego z obrońców Polskiego Wybrzeża, dowódcy garnizonu Westerplatte Henryka Sucharskiego w ramach kampanii bohater szczepu.

Lekcja została przeprowadzona metodą stacji, która ma wiele zalet. Największą z nich jest pobudzanie aktywności wszystkich uczniów przez cały czas trwania lekcji. Rola nauczyciela jest zminimalizowana. Metoda ta daje uczniom poczucie przynależności do grupy, możliwość wykazania się inicjatywą, szansę odniesienia sukcesu. W małej grupie pracują nawet ci uczniowie, którzy nie osiągają najlepszych wyników w nauce, a którzy dzięki kolegom czują się pewniej.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję!

Anna Czubala

Data dodania: 2021-11-05 22:16:42