I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY W PRZELEWICACH

I  MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ  SZACHOWY  W  PRZELEWICACH

I Miedzyszkolny Turniej Szachowy w Przelewicach (ZS w Przelewicach; 16.03.2019r.) tradycyjnie zdominowali nasi uczniowie, reprezentujący swój klub UKSz Skoczek Choszczno. Wygrał w kategorii OPEN Bartosz Kowalik (kl. VIII C; 6,5 pkt.) przed Kamilem Kalitą (VI A; 6 pkt.) i Maćkiem Dziechciarewiczem (VI A; 5,5 pkt.). W kategorii Szkół Podstawowych trzeci był Wojtek Kowalik (IV C; 5 pkt) a w kat. starszej drugi był Juliusz Krzyżaniak (VIII A; 5 pkt.).

Organizator, pan Bogdan Pecuch i ja (Grzegorz Winiarski) wdzięczni jesteśmy zawodnikom Skoczka za ich udział w turnieju doceniając ich ogromną rolę szkoleniową.

Nie zabrakło też niespodzianek. Juliusz urwał punkt Maćkowi a ten pół punktu Bartkowi.

Drugi od lewej: Juliusz

i dalej Bartek, Wojtek

Kamil i Maciej

Bardzo dobrze zagrali pozostali szachiści reprezentujący szkółkę szachową "Trójki": Oskar Potomski (VII A; 4,5 pkt.) był piąty w kat. starszej - Gimnazja, 4 punkty zdobyli Agatka (V C) i Irek Szuba (VII A).

Moim osobistym sukcesem było wprowadzenie czwórki nowych szachistów naszej szkółki do turnieju. Słowa uznania za grę i postawę należą się: pierwszoklasistom Jakubowi Przymuszale (13 miejsce i 3,5 pkt) i Kubie Borkowi (2,5 pkt.) drugoklasiście Nikodemowi Bernatowi oraz Wiktorowi Kalinowskiemu (VI A; 3 pkt.).

Udział w turnieju wzięło aż 41 zawodników w tym siedem szachistek - Agatka tu była druga.

Wystąpiły szkoły i kluby z Lipian, Stargardu, Barlinka, Kozielic, SA Przelewice, Skoczek Choszczno i SP Nr 3 Choszczno.

Serdecznie dziękuje rodzicom i opiekunom za transport i za wsparcie dzieci podczas zmagań w "królewskiej grze".

Dziękuję paniom Izie Kowalik, Elżbiecie Dziechciarewicz, Monice Bernat i panom Zbyszkowi Przymuszale i Andrzejowi Szysz (dziadek Kuby).

Organizatorowi, panu Bogdanowi Pecuchowi dziękuje za wspaniałą organizację (ciepłe, zimne napoje i słodki poczęstunek; dyplomy i medale dla najlepszych) i za stworzony klimat podczas zmagań, jak zawsze!: najlepsi grają zacięte mecze między sobą bez taryfy ulgowej a początkujący traktowani są  bardziej "ulgowo".

Dla moich młodych stażem szachistów to jedyna obecnie szansa "wejść w turnieje"

Opiekun szkółki szachowej "Trójki" /-/ Grzegorz Winiarski

Data dodania: 2019-03-21 17:52:15