FILARY - WYCIECZKA DO STARGARDU

NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Jak już pisaliśmy wcześniej, nasza szkoła przystąpiła do projektu grantowego „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno – Pedagogiczne”. W ramach realizacji projektu panie Izabella Świdzińska i Edyta Jaskulska prowadziły zajęcia na temat technik i metod skutecznego uczenia się.

Finał tych warsztatów odbył się w Stargardzkim Centrum Nauki, dokąd panie prowadzące zabrały uczniów klas 3C, 5C i 5B.

Na miejscu potwierdziła się teza, że nauka nie musi być nudna. A wręcz - może być wspaniałą zabawą!

Spotkanie rozpoczęły warsztaty konstrukcyjne, podczas których stworzyliśmy… katapultę! Prawdziwą i sprawną, rozbijającą fortyfikacje z … chrupek kukurydzianych

Potem było jeszcze ciekawiej. Zobaczyliśmy drukarkę 3D, budowaliśmy sklepienie krzyżowe i most na rzece oraz najwyższą wieżę świata. Mogliśmy posiłować się na rękę ze średniowiecznym rycerzem, zmierzyć jego wzrost oraz posłuchać, jak głośno było na xv-wiecznym rynku. Powiecie: „nuda” ? Absolutnie! Już dawno tak dobrze się nie bawiliśmy, choć musieliśmy liczyć, szacować, budować i wykazać się wieloma innymi umiejętnościami.

Możecie zobaczyć w naszej fotorelacji lub bezpośrednio, na stronie: https://scn-filary.pl/. A najlepiej – po prostu tam pojechać.

Bo my pojedziemy na pewno, i to nie raz! Nie trzeba jechać do Warszawy, mamy Centrum Nauki w Stargardzie.

Edyta Jaskulska

Data dodania: 2022-06-16 21:10:49