ŚWIĘTO NAUCZYCIELI 2019’

Co roku Dzień Edukacji Narodowej daje sposobność do wyrażenia przez uczniów szczerej wdzięczności swoim nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy oraz wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi i młodzieżą. To dzień, kiedy należy pamiętać o wszystkich pracownikach szkoły!

Z tej właśnie okazji dnia 14 października 2019 roku o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej społeczność szkolna spotkała się podczas  akademii przygotowanej przez uczniów z klasy 8a, 8b, 7b i 7c. Na honorowych miejscach zasiedli zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Choszczna – pan Robert Adamczyk, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Lisiak oraz emerytowani dyrektorzy szkoły, tj. pani Zenobia Mila (19661990) i pani Irena Krzyżaniak (1996 – 2006).

Publiczność wysłuchała montażu słowno – muzycznego, który poprowadzili konferansjerzy – Julia Bobrowska i Andrzej Joksch.
   Po mistrzowsku liczne dowcipy na temat szkoły przeplatane reklamami wygłosili: Nataly Aarts, Aleksandra Dziedzic, Emilia Guzowska, Hanna Jurkiewicz, Hanna Matuszkiewicz, Paulina Ulikowska, Piotr Kobeszko i Ireneusz Szuba. Występ uświetnił zespół ABBA w składzie: Agnetha Åse Fältskog – Zuzanna Kozanecka, Anni-Frid Synni „Frida”, Lyngstad – Zuzanna Trojanowska, Benny Andersson – Miłosz Szczepański i Björn Ulvaeus – Marcin Mazurek.

Po części artystycznej pan Robert Adamczyk wręczył Nagrodę Burmistrza wyróżniającym się pedagogom. Były to pani dyrektor Ewa Klińska oraz nauczycielki: pani Helena Borkowska i pani Halina Majchrowska. W dalszej części zebrani z okazji swojego święta wysłuchali życzeń pana Burmistrza i przewodniczącej Rady Rodziców.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie Nagrodą Dyrektora pracowników szkoły za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. Oprócz słów uznania wszyscy stojący na podium z rąk pani dyrektor Ewy Klińskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W tym miejscu wymienić należy nagrodzonych pedagogów – oto oni: pani Monika Chełstowska, pani Agnieszka Fałczyńska, pani Marta Hładuniuk, pani Justyna Jurkiewicz, pani Elżbieta Klepczarek, pani Elżbieta Kłos, pani Agnieszka Młynarczyk, pani Beata Nawrocka, pani Anna Ostraszewska – Malec, pani Magdalena Parla, pani Katarzyna Pawlak, pani Agnieszka Szewczyk, pani Izabela Świdzińska i pan Ryszard Winiarski.

Z kolei jeśli chodzi o pracowników niepedagogicznych, Nagrodę Dyrektora otrzymali: pani Sylwia Bujacz, pani Renata Farysej, pani Barbara Gromadzka, pani Małgorzata Keplin, pani Małgorzata Pielacka, pani Magdalena Szczepanik, pani Dorota Szczuka, pani Agnieszka Wieligórka – Brodzik, pan Jan Kmieć i pan Marian Tomczyk.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez samych nauczycieli oraz rodziców uczniów naszej szkoły.

Za przygotowanie tegorocznego apelu z okazji Dnia Nauczyciela odpowiedzialne były następujące nauczycielki: pani Agnieszka Kucza i pani Elżbieta Wareliś. Z kolei scenografią zajęły się pani Elżbieta Gawron i pani Małgorzata Pielacka.

Z tego miejsca organizatorzy pragną złożyć całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi serdeczne życzenia satysfakcji i radości z wykonywanej pracy!

Elżbieta Wareliś

Data dodania: 2019-10-14 23:24:07