DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W lutym obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku, hasłem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) było #DziałamyRazem. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata.

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs na plakat pod hasłem „Razem bezpieczni w sieci”. Komisja konkursowa wyróżniła prace uczniów: Amelii Kality (4b), Jagody Lisiak (4b), Natalii Kochanek (6e), Neli Kropidłowskiej (4b), Szymona Świątek-Brzezińskiego (6a) oraz Weroniki Maksymek (4b).

Dziękujemy za udział.

Pamiętaj, że:

• Internet może dać wiele dobrego, pod warunkiem, że potrafimy z niego właściwie korzystać,

• w sieci nie jesteśmy anonimowi (niezależnie od wieku),

• wszystko co piszemy, publikujemy w sieci, pozostaje na długi czas – dlatego, informacje, które umieszczamy powinny być przemyślane,

• komentarze, które umieszczamy na danych stronach, świadczą o nas. Dlatego, tak jak w życiu codziennym odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania.

Internet tworzą ludzie, w tym my. Dlatego pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Elżbieta Kłos

Data dodania: 2021-03-04 12:51:19