Reset
Reset

DOSKONAŁY WYSTĘP NASZYCH SZACHISTÓW W GRYFINIE I STARGARDZIE

DOSKONAŁY  WYSTĘP  NASZYCH  SZACHISTÓW  W  GRYFINIE  I  STARGARDZIE

Doskonale spisali się nasi uczniowie reprezentujący swój klub UKSz Skoczek Choszczno w Międzynarodowym Turnieju Szachowym – Festiwal Młodych Talentów do lat 16 w Gryfinie (1.05.2019r.).

Bartosz Kowalik 6,5 pkt.(kl. VIII C) zajął V miejsce, Kamil Kalita 6,5 pkt (VI A) VI miejsce - otrzymali puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe.

Bardzo dobrze zagrali również Maciej Dziechciarewicz (VI A), Wojtek Kowalik (IV C) i Amelia Kalita (II B).

Kamil Kalita i Maciej Dziechciarewicz zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce w  II Memoriale pamięci Józefa Stecyka (Stargard; 11 maja) - zobacz serwis turniejowy na www.skoczek.choszczno.pl

Od lewej:

Emilka, Kamil, Bartek,

Wojtek i Maciej

Informacje ze strony Skoczka

"W środę 1 maja 2019r. grupa naszych juniorów w składzie : Bartek Kowalik, Kamil Kalita, Maciek Dziechciarewicz, Emilia Furs, Wojtek Kowalik, Kuba Hermanowicz, Amelia Kalita i Nela Hermanowicz wzięła  udział w Międzynarodowym „Festiwalu Młodych Talentów do lat 16”, który odbył się w Gryfinie.

Turniej zorganizowany został przez Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” Gryfino z honorowym patronatem burmistrza miasta Gryfina Mieczysława Sawaryna. Turniej otwierał burmistrz wraz z panem Krzysztofem Rudnickim z UKS „Biały Pion”.

W turnieju wzięło udział 86 zawodników i zawodniczek , w tym między innymi laureaci i uczestnicy Mistrzostw Polski i wielu innych ważnych imprez szachowych. W sumie udział w turnieju wzięło 17 klubów szachowych z Polski i Niemiec.

Rozegrano 9 rund, z tempem 10 minut +5 sekund. Turniej przebiegał sprawnie i  bez komplikacji pod czujnym wzrokiem sędziego głównego –  pana Kazimierza Łaszewskiego. Zwycięzcą turnieju z kompletem 9pkt. został Patryk Mike z Gryf Szczecin, drugie miejsce zajął Gracjan Grzesik z Hetman Koszalin zdobywając 8pkt.,trzeci był Franek Bochniak również z Hetman Koszalin – 7pkt., czwarty – Bartek Łokaj z Gryf Szczecin – 6,5pkt., piąte miejsce zajął nasz zawodnik Bartek Kowalik zdobywając 6,5pkt., a szóste również zawodnik UKSz SKOCZEK Choszczno – Kamil Kalita zdobywając także 6,5pkt. Wszyscy ci zawodnicy otrzymali puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe. Bardzo dobrze zagrali również nasi pozostali zawodnicy: Maciej Dziechciarewicz – 5,5pkt, Emilia Furs – 5pkt, Wojtek Kowalik – 4,5pkt, Kuba Hermanowicz – 4pkt, Amelka Kalita – 3pkt, a najmłodsza – Nela Hermanowicz choć nie zdobyła punktów, grała dzielnie przez wszystkie 9 rund z uśmiechem na ustach. Niejeden zawodnik mógłby się od niej uczyć takiego podejścia do gry. Brawo! Nela otrzymała puchar oraz nagrodę dla najmłodszego zawodnika, w postaci pięknych szklanych szachów . Wszyscy nasi zawodnicy wracali bardzo zadowoleni z turnieju, każdy otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę.

Impreza była bardzo udana. Organizatorzy dbali o miłą atmosferę. Każdy uczestnik, każdy gość wchodzący na turniej zatrzymywał się w holu, żeby obejrzeć piękną kolekcję szachów z różnych stron świata. Podobno jest to druga tej wielkości kolekcja w Polsce. Zorganizowany był również płatny bufet z napojami, słodkimi ciastami oraz grillem. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy Gryfino."