CZY ZNASZ SWÓJ POWIAT?

Dnia 23.05 odbył się XXI Powiatowy Konkurs Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?”. Tym razem to Szkoła Podstawowa w Korytowie była organizatorem konkursu i trzeba oddać, że zrobiła to naprawdę z rozmachem.

Uczestnicy bowiem mieli wiele ciekawych zadań do wykonania.

W pierwszej części musieli wykazać się orientacją w terenie oraz umiejętnością czytania mapy. Co ciekawe, przy każdym odnalezionym punkcie uczniowie sczytywali kod QR, dzięki czemu zyskiwali nową wiedzę na temat historii Korytowa. Przydała się ona w następnej części, gdzie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie multimedialnego testu wiedzy. Do ścisłego finału awansowało 9 osób. Był wśród nich nasz uczeń – Piotr Cieciera, który w ten sposób zyskał dla drużyny dodatkowe 5 punktów. Ostatnim zadaniem jakie stało przed uczniami, było stworzenie plakatu, który miał być wizytówką Korytowa. Oprócz wspomnianego już Piotra nad dziełem pracowali także nasi dwaj pozostali reprezentanci – Bartek Kowalik („mistrz painat’a” ) i Bogusz Łagowski. Efekty pracy chłopców zachwyciły jury, które zgodnie przyznało im maksymalną ilość punktów. Tym samym, niejako rzutem na taśmę nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując zaledwie jednym punktem Szkole Podstawowej z Recza.

Na uwagę zasługuje również fakt, że podczas całej imprezy uczniowie mieli zapewnione smaczne kanapki, pączki, owoce i kompot. A na samym końcu, w nagrodę dla wszystkich wjechał ogromny tort, który upiekli rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytowie. A, że tort był co najmniej tak smaczny jak i wielki, to już z pewnością mogą zaświadczyć nasi Panowie…

Reprezentanci naszej szkoły:
Piotr Cieciera kl. 8c
Bartosz Kowalik kl. 8c
Bogusz Łagowski kl. 8c

Do konkursu chłopców przygotował Pan Robert Korzeniewski. Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Pawlak

Data dodania: 2019-05-26 21:01:12